News

Trophy Winners

by Gary Hartman

Batting

  GRADE NAME CLUB AVE AGG

2
0
1
7
 -
1
8

First Grade: Andrew Galbraith CBC 81.0 891
Second Grade Benjamin Hills Willetton Crows 45.89  
Second Grade: Kurt Verdonk Kwinana   422
Third Grade: Seven Goodall Cockburn 73.67  
Third Grade: John Olcyzk East Fremantle   452
Fourth Grade: Bhargav Jani Piara Waters 48.62 632
Fifth Grade: Amit Malik Kelmscott 46.63 373
Sixth Grade: Grant Newman Riverton-Rostata 47.50 570
Seventh Grade: Mitchell Lane Leeming Spartan 61.00 732
One-Day A: Dean Whiteford Forrestdale 41.81 669
One-Day B: Wayne Moore Phoenix 57.83  
One-Day B: Craig Rourke Phoenix   798
One-Day C: Bronson Spencer CBC 61.00 732
One-Day D: Brad Mant Leeming Spartan 42.18  
One-Day D: Glen Parise Leeming Spartan   657
One-Day E: Rhett Jones Armadale 65.67 788
One-Day F: Chad Forsyth Willetton Crows 60.50 847
One-Day G: Sean Collingwood Kenwick 82.25 658

Bowling

  GRADE NAME CLUB AVE AGG

2
0
1
7
 -
1
8

First Grade: Joshua Foster Leeming Spartan 10.80  
First Grade: Craig Stewart Phoenix   32
Second Grade Kim Forrest Hilton Palmyra 8.03  
Second Grade: Matthew Koenig Riverton Rostrata   36
Third Grade: John Braid Cockburn 10.18 33
Fourth Grade: Mitchell Fitt Piara Waters 8.66 50
Fifth Grade: Mark James Kwinana 7.82 33
Sixth Grade: Stephen Kemp Kenwick 7.50  
Sixth Grade: Ryan Scherini Kenwick   27
Seventh Grade: Pippo Raffaelo Cockburn 6.96  
Seventh Grade: Doug Comben Phoenix   32
One-Day A: Jagaveer Senthil Champion Lakes 10.52  
One-Day A: Vijay Kumar Cannington Tigers   41
One-Day B: Samuel Nathan Kelmscott 10.37 30
One-Day C: Michael Gehring Willetton Crows 9.17  
One-Day C: Sathish Manogaran Armadale   38
One-Day D: Shane Hersey Leeming Spartan 8.35  
One-Day D: David Kleyweg Thornlie   36
One-Day E: Warren Francis Armadale 9.70  
One-Day E: Jarrod Cant Phoenix   28
One-Day F: Noel Savage Kardinya Lakes 11.35  
One-Day F: Paul Smart Phoenix   33
One-Day G: Sean Collinwood Kenwick 4.75  
One-Day G: John Saffioti Kenwick   34

Go back